1.       

Aktualności szkolne-rok szkolny 2004/2005

koniec strony

 

2.       

1 września 2004 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia rozpoczynająca  nowy rok szkolny  2004/2005.

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych złozyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. W szkole będzie uczyć się ok. 1050 uczniów w 39 klasach.300 uczniów ropoczyna naukę w  10 klasach pierwszych: czterech klasach liceum ogólnokształcącego, jednej klasie liceum profilowanego,czterech klasach techników zawodowych i jednej klasie ZSZ.Pracę rozpoczęło również 10 nowych nauczycieli.Aktualnie w szkole pracuje 79 pedagogów.

po prawej-zdjecia  z tej uroczystości

 

Przemówienie dyrektora naczelnego szkoły  Pana Ireneusza Romaszko

 

Uczniowie klas pierwszych składają uroczyste przyrzeczenie  na Sztandar Szkoły.

3.       

15 września 2004 roku  odbył się apel wychowawczy poświęcony sprawom wychowawczym i porządkowym.

Tematyka apelu:

1.Noszenie identyfikatorów,zmiennego obuwia,palenie papierosów przez młodzież ZSNr3,konsekwencje ucieczek z lekcji

2.Podziękowanie Paniom Marcie Świderek , Danucie Malec i  Panu Zbyszkowi Kuczyńskiemu  za  opiekę nad Samorządem Uczniowskim w latach 1997-2004

3.Przedstawienie  społeczności uczniowskiej nowych opiekunów SU :Pani Grażyny Senetry , Pani Moniki Bednarz  i Pana Jarosława Korzenia

4.Sprawy  SU:super klasa,wybory  nowego samorządu ,,zbiórka pieniędzy  dla poszkodowanych w zamachu w Biesłanie, sprawy porządkowe.

 

4.       

17 września  uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział  w akcji Sprzątanie Świata.

W  sprzątaniu wzięły udział udział  nstp. klasy:

Vs , opiekun  I Łazorczyk;IIS-H.Mucha;IIIr-Z.Monastyrska;IIc-M.Czubek.

Klasy porządkowały  okolice szkoły oraz szkolnego Gospodarstwa Pomocniczego.Łącznie zebrały  58 worków śmieci.

 

5.       

27 września uczniowie naszej szkoły obejrzeli w TDK spektakl Tango wg S.Mrożka przygotowany przez Teatr Nowy  w Lublinie.

Sztukę obejrzały   nstp. klasy:VT,VE,IIT,VG,IIB i VR..

6.       

13 października   odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Akademię rozpoczął dyrektor naczelny szkoły Pan Ireneusz Romaszko –wygłaszając krótkie przemówienie okolicznościowe.Następnie dyrektor wręczył nagrody nauczycielom ZSNr3.Po tej oficjalnej częsci  rozpoczęła się część artystyczna bardzo mile przyjęta przez nauczycieli i młodzież szkoły.Po  cześci artystycznej dyrektor naczelny zakończył akademię i wszyscy rozeszli się na lekcje.

7.       

23 października klasy maturalne  odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie.

W pielgrzymce uczestniczyły wszystkie klasy maturalne: VG,VR,VL,VE,Vs,VT,VM,IIIZ,IIIi,IIIk,IIIr.

Fotka z prawej:

Pielgrzymi –maturzyści- na Jasnej Górze

8.       

10 listopada  br odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość  ,która odbyła się w obecności pocztu sztandarowego rozpoczął naczelny dyrektor szkoły Pan Ireneusz Romaszko wygłaszając okolicznościowe przemówienie.Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno–muzyczny   o tematyce niepodległościowej.Po akademii wszyscy rozeszli się na lekcje.

9.       

W piątek 26 listopada  w szkole przeprowadzono imprezę promującą zdrowie.

Program i mprezy składał się  z nstp. części:

  • Ocena prac plastycznych /plakat/ wykonanych  w konkursie   o tematyce antynikotynowej;
  • Odczytanie referatu na temat chorób odnikotynowych;
  • Pokaz gimnastyczny  o tematyce prozdrowotnej w wykonaniu młodzieży naszej szkoły ;
  • Finał konkursu pt „Chemia w zywieniu”;
  • Rozdanie dyplomów i nagród ufundowanych przez radę rodziców;
  • Podziękowanie dyrektora szkoły Pana   Ireneusza Romaszko złożone  uczniom i ich opiekunom :Pani M.Ostrówce , Pani M.Jachymek i Panu J.Korzeniowi  za przygotowanie w/w   imprezy.

10.   

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj,który grzecznym dzieciom rozdawał prezenty.Większość nauczycieli jak i członków dyrekcji  otrzymała od Św. Mikołaja za dobre sprawowanie solidne rózgi .Myślę ,że jest to sprawa politycza  i oczekuję  powołania specjalnej sejmowej komisji  w tej bulwersującej sprawie.

Foto z prawej:Mikołaj ze swoją ekipą przygotowuje  prezenty.

11.   

     6 grudnia    w godz. 15.30 -  21.00 nasz Mikołaj wraz ze swoją świtą odwiedził dzieci zamieszkujące w różnych zakątkach naszego miasta. Udało się Jemu dotrzeć do 114 dzieci. Wspaniałe uśmiechy i łzy radości obdarowywanych zrekompensowały Mikołajowi trudy związane z przemieszczaniem się po mieście. Nasz Mikołaj dotarł także do Domu Dziecka w Łabuniach.

        Prezenty wręczane przez Mikołaja to dar serca naszych uczniów, nauczycieli, tomaszowskich zakładów pracy, hurtowni, aptek, sklepów, a także wytężonej pracy uczniów z Samorządu Szkolnego i harcerzy.

        Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy wsparli naszą akcję             „ Mikołaj o Tobie nie zapomni ”, życzymy zdrowych, pogodnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku.

Nad prawidłowym przebiegiem całej akcji czuwały opiekunki Samorządu Szkolnego p. M. Bednarz i p. G. Senetra.

Sponsorem prezentów  dla dzieci był również sklepik uczniowski ,którego  opiekunem jest Pani M.Cuch.

 

12.   

WŚRÓD NOCNEJ CISZY...

 

 

Tradycyjnie świętom Bożego Narodzenia najczęściej towarzyszy ubrane drzewko iglaste- świerk, jodła czy sosna.

Zwolennikom oryginalnych pomysłów proponujemy  różnego rodzaju stroiki, a także stylizowane choinki.

 

W świątecznych dekoracjach stosuje się charakterystyczne elementy: naturalne szyszki, smakowite orzeszki, owoce kandyzowane oraz rozmaite ozdoby w kształcie gwiazdek, choinek, aniołków. Można je kupić gotowe lub wykonać samemu, np. z masy solnej czy pachnącego ciasta piernikowego.

 

Gliniane naczynie okręcone wstążką wypełniono suchą gąbką florystyczną. Zamocowano w niej pęd rdestu sochalijskiego. Na jego wierzchołek nałożono stożek z gąbki, również owinięty wstążką. Od spodu wbito pędy żarnowca. Drobne ozdoby zawieszono na drucikach.

 

WIENIEC ADWENTOWY

 

Słowo „adwent” pochodzi od łacińskiego słowa adventus i oznacza przyjście. W chrześcijaństwie terminem tym określa się radosny czas przygotowania do Narodzenia Pańskiego. Pierwsze ślady obchodzenia adwentu spotykamy w IV  w. Miedzy innymi  w liturgii  galijskiej i hiszpańskiej. Da Polski zwyczaj ten przywędrował z Niemiec około 160 lat temu.

 

Adwent to okres około 4 tygodni poprzedzających Święta Bożego Narodzenia. Florystyka tego specyficznego czasu jest ściśle związana ze zwyczajami ludowymi. Poszczególne elementy dekoracyjne mają swoją symbolikę.

Kolisty kształt wieńca symbolizuje nadzieję na odnowienie i zapowiada święta Bożego Narodzenia. Do plecenia wianków adwentowych wykorzystuje się gałęzie zimozielonych gatunków takich, jak cis, jemioła, ostrokrzew czy jałowiec. Mają one magiczną wymowę, moc amuletu – chronią przed złymi siłami zimy. Spośród innych materiałów stosuje się także jodłę, świerk, sosnę, cyprysik, jałowiec.

Gałęzie bezlistne także niosą ze sobą czarodziejską moc – przynoszą błogosławieństwo, są uosobieniem siły życiowej i urodzaju. Na zielonym wieńcu umieszcza się cztery świece. W pierwszą niedzielę zapalamy jedną, w drugą dwie, w trzecią trzy, a w czwartą cztery. Świece wskazują na gwiazdę zapowiadającą narodzenie Chrystusa – nadzieję na Zbawienie i pokój. Światło świec winno towarzyszyć naszym modlitwom, posiłkom, spotkaniom ze znajomymi jako znak czuwania i gotowości na przyjście Jezusa. Szczególny charakter mają świece w kolorze czerwonym – wskazują na siłę życiową, żółte i miodowe – na światło i nadzieję. Elementami ozdobnymi mogą być przeróżne przysmaki, np. owoce(kandyzowane papaje, ananasy, itp.), mandarynki a nawet wyroby cukiernicze. Zgodnie ze starym zimowym obyczajem, składano je w darze dobrym duchom jako środek łagodzący zło. Spoczywające w owocu nasienie jest równocześnie symbolem życia i odnowy. Takie samo znaczenie mają wykorzystywane we florystyce suche owocostany bez nasion. Ozdoby w kształcie gwiazd i aniołów zapowiadają narodziny w Betlejem. Bywają  „słodkie” lub ze słomy, wiórków drewnianych, metalu, szkła czy papieru. Zależnie od miejsca wyeksponowania kompozycji wyróżniamy wieńce na stół, wiszące, na ścianę lub drzwi.

W polskiej tradycji najczęściej można je zobaczyć ułożone na odświętnie nakrytym stole. Są one w przekroju półokrągłe (mają płaską podstawę), ich średnica wynosi około 25-35 cm. Jako dodatki dekoracyjne poleca się drobne szyszki (modrzewia, olchy, cyprysa), suszone owoce, kwiaty, nasiona, świąteczne wypieki (ciasteczka i pierniki w kształcie gwiazdek), ozdoby, przyprawy (cynamon, anyż, gałka muszkatołowa) i wiele innych. Szczególne zdobienie jest używane tylko przy wieńcach z jednolitego materiału.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na

wystawę stroików w dniach od 20 do 22-go grudnia

w naszej szkole.

 

Opracowały: Zofia Monastyrska i Anna Dworzycka 

 

Uczniowie kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie ogrodnik, działającej przy Zespole Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, wykonali stroiki bożonarodzeniowe.

 

Nauczyciele Zofia Monastyrska i Anna Dworzycka  pomagały w wykonaniu w/przedstawionych stroików służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Co roku organizowana jest przez panie wystawa najładniejszych stroików i konkurs, który ma na celu zachęcenie młodzieży do poznawania tajników wyroby ozdób świątecznych.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

 

         Zdjęcia powstały przy współpracy szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez Krzysztofa Pakułę.

 

 

 

                                             

13.   

22 grudnia na korytarzu I piętra  odbył się apel z kolędami  poświęcony Świętom Bożego Narodzenia.Na apelu uczniowie zaprezentowali  jasełka bożonarodzeniowe oraz  znane  i lubiane kolędy śpiewane  w różnych językach. Apel przygotowali nauczyciele:

Pani A.Zawislak,  Pani A.Majder–Gita oraz nauczyciele języków obcych.Podczas apelu odbyło się  także  pożegnanie  długoletniego opiekuna szkolnego zespołu muzycznego Pana Bogusława Zapalskiego , który  po przejściu ma emeryturę zakończył współpracę  z naszą szkołą.

Poniżej fotki z uroczystości:

14.   

8 stycznia 2005 w hali sportowej ZSNr1 w Tomaszowie odbyła się studniówka  klas maturalnych:VE,VL,VR,VG,VS,VT,VM,IIIZ,IIIR,IIIi,IIIk.

W części   oficjalnej głos zabrał dyrektor szkoły Pan Ireneusz Romaszko ,który przywitał  uczniów, rodziców, nauczycieli  i zaproszonych gości :starostę powiatu tomaszowskiego

Pana Edwarda Żuka oraz skarbnika powiatu Pana  Zbigniewa Wysockiego . Po wystapieniu dyrektora krótkie przemówienie wygłosił starosta Pan Edward Żuk  życząc wszystkim miłej zabawy.Następnie młodzież odtańczyła  poloneza i rozpoczęła się impreza.Wszyscy bawili się do białego rana.Studniówka była bardzo udana ,dobrze zorganizowana  głownie dzięki rodzicom ,którzy czuwali nad  ładem i porządkiem .Za to należą im się podziękowania.

15.   

12 stycznia uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią   Panią Anną Walczak jak co roku odwiedzili  Dom Dziecka  w Łabuniach.Młodzież przekazała  dzieciom prezenty i wpłaciła na konto domu dziecka kwotę 250 zł zebraną przez uczniów w firmach handlowych na terenie Tomaszowa.

 

16.   

8 lutego 2005 roku  w Przeszkolu Samorządowym Nr 1 w Tomaszowie Lub.szkolna drużyna harcerska  wraz z opiekunami Panią Martą Świderek i Panią Małgorzatą Bębnik  zaprezentowała  dzieciom inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku . Dzieci przyjęły przedstawienie bardzo entuzjastycznie.Następnie harcerze wzięli udział w Balu przebierańców  bawiąc się razem z dziecmi.Zdjęcie  z prawej:fragment przedstawienia

 

 

 

 

 

17.   

„Młoda krew ratuje życie"

14 lutego br., w Zarządzie Okręgowym PCK w Lublinie odbyło się podsumowa­nie I etapu - okręgowego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych i Policealnych, pod hasłem: „Młoda krew ratuje życie". Tur­niej organizowany był przez Zarząd Głównego Polskiego Czerwonego Krzy­ża, z okazji 45-lecia Honorowego Krwio­dawstwa w Polsce.

Do etapu okręgowego w Lublinie zgłosiło swój udział 21 szkół ponadgimnazjalnych. Powiat tomaszowski był re­prezentowany przez Zespół Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lub. W 2004 r. uczniowie Zespołu oddali 66430 ml krwi, co w prze­liczeniu na jednego ucznia daje 154 ml. W szkole było 72 uczniów honorowych krwiodawców, co stanowi 16,7 % wszyst­kich uczniów pełnoletnich. Wyniki te dały Zespołowi Szkół Nr 3 - IV miejsce w wo­jewództwie.

Dziękujemy bardzo wszystkim hono­rowym krwiodawcom.

Regina Małka    Nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3, koordynator turnieju

 

18.   

21 lutego w sali  90 odbyło się spotkanie przedstawiciela Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z Zamościa  z wydziału fizjoterapii z klasami maturalnymi:Vg,Vr, Vs.Spotkanie zorganizowała Pani  T.Wybranowska.

19.   

23 lutego  odbył się apel wychowawczy,  poświęcony sprawom wychowawczym ,dydaktycznym i porządkowym.

Tematyka apelu:

  • Podsumowanie i analiza  wyników nauczania za I semest r.szk.2004/2005,oraz sprawy porządkowe – v-ce dyrektor szkoły Maria Matysik,
  • Podsumowanie i analiza  frekwencji i zachowania I semestr.szk.2004/2005  , sprawy porządkowe oraz podanie aktualnych informacji dotyczących  stypendiów „unijnych i starosty -v-ce dyrektor szkoły  Marek Bednarczyk
  • Poinformowanie młodzieży o  osiagnięciach  uczniów  ZSNr3 biorących udział w olimpiadach ,konkursach i akcjach charytatywnych  w

I semestrze tego roku szkolnego.-dyrektor szkoły Ireneusz Romaszko.

 

20.   

8 marca odbyła się krótka akademia z okazji  Dnia Kobiet,którą przygotował samorząd uczniowski.Uczniowie przygotowali scenkę opartą na „Małym Księciu” .Dopełnieniem scenki było wręczenie  róż obecnym na akademii przedstawicielkom płci pieknej  .Akademię przegotowały :Pani Grażyna Senetra i Pani   Monika Bednarz.

21.   

16 marca w sali Tomaszowskiego Domu  Kultury młodzież naszej szkoły oglądała spektakl Makbet  wystawiony przez Centrum Sztuki Teatralnej Rawa-Sport z Warszawy.

Spektakl obejrzały nstp klasy: IA,IIA,IB,IIB,IC,IIC,IK,IIK,ID,IL,IIR,IIIs,IS,IG.

 

22.   

21.03 w saliTDK odbył się finał konkursu Ekologia Rodziny.Uczniowie ZSNr3 przedstawili scenkę „Jak madrze i pieknie zyć” na podstawie „Małego Księcia”.Uczennica Ewelina Rajtak  z kl IIIg zdobyła I nagrodę w konkursie na plakat   o tematyce prorodzinnej.Uczniów do konkursu  przygotowały:Pani Małgorzata Ostrówka i Pani Marta Świderek.Zdjęcie po prawej-finaliści konkursu

23.   

 

2 kwietnia 2005 roku o godz.21.37 odszedł od nas  papież Jan Paweł II. W  dniach żałoby po śmierci Ojca Świętego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i  pracownikami administracji  wzięli udział w dn .6 .04.05  we  Mszy Świętej  poświęconej Janowi Pawłowi II.We mszy uczestniczył także  poczet sztandarowy szkoły.Również dnia nastepnego  7 .04.05 wszyscy uczniowie szkoły  uczestniczyli w białym marszu  ulicami Tomaszowa  poświęconym pamieci papieża.Także w tym dniu  o godz.21.00 w kościele pw.Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie odbyła się msza żałobna z udziałem pocztów sztandarowych wszystkich szkół tomaszowskich. W szkole na głównym korytarzu  samorząd przygotował  ołtarzyk z wizerunkiem Ojca Świetego a nauczyciele katechezy  przygotowali audycję wspomnieniową o papieżu emitowaną przez szkolny radiowęzeł.

 

                  

Ołtarz przygotowany przez samorząd szkolny                  Młodzież  i nauczyciele naszej szkoły uczestniczą w  białym marszu                                Msza  za  Ojca Świętego

 

 

 

24.   

Od 17.04 do 23.04 gościła w naszej szkole grupa uczniów i nauczycieli z niemieckiego powiatu Freudenstadt w Badenii-Wirtembergii.Niemcy przyjechali  w ramach współpracy polegającej na wymianie uczniów i nauczycieli naszych szkół .Jest to już druga wizyta niemieckich gości w naszej szkole.W  programie pobytu  Niemcy zwiedzili Lwów,Zamość, i oczywiście Tomaszów.Goście z Niemiec zwiedzali również naszą szkołę-w czasie pobytu w szkole  w pracowni jezyka niemieckiego odbyła się   komputerowa prezentacja  Zespołu Szkól Nr3 a na  głownym korytarzu młodzież niemiecka wraz z nauczycielami zaśpiewała dla nas kilka piosenek niemieckich .Popisy wokalne gości zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uczniom i nauczycielom z Niemiec  towarzyszyła grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.Tłumaczami  i opiekunami towarzyszącymi   Niemcom podczas pobytu u nas są nauczyciele jezyka niemieckiego:Pani Urszula Żuk i Pani Magda Śnieć.

 

 

 Dyrektor szkoły  z Freudenstadt Pan Uwe Alf wręcza dyrektorowi naszej szkoły Panu Ireneuszowi Romaszce prezenty w postaci  komputera,ksiązek i grafiki z widokiem na miasto Freudenstadt                       

Uczniowie i nauczyciele z Niemiec podczas popisów wokalnych....

 

 i podczas śniadania w stołowce internackiej ZSNr3

25.   

Sprawozdanie z finału IX edycji konkursu pt„Człowiek Wolny od Nałogów

Dnia 14.04.2005r.w TDK-u odbył się finał IX edycji konkursu „Człowiek Wolny od Nałogów". Uczniowie Zespołu Szkół NR3 z kl. II S wzięli udział w programie artystycznym, prezentując scenkę „Państwo Nałogowie". Nagrodą za wyróżnienie, które otrzymali był radiomagnetofon z odtwarzaczem płyt CD.W konkursie plastycznym zostali wyróżnieni uczniowie z kl. IK - Marek Litkowiect oraz IIL - Izabela Czernek i Kamila Dzida. Wyróżnienie za najlepsze opowiadanie otrzymała uczennica z kl. IIB - Elżbieta Bardega.

Uczniów  do konkursu przygotowali:

Pani Marta Olszewska,Pani Marta Ożga i Pani Iwona Sawicka

 

uczniowie prezentują program artystyczny

26.   

15 kwietnia  odbyło się uroczyste zakończenie roku  szkolnego dla  klas maturalnych  IIIi  i IIIk.W uroczystości wzięli udział dyrekcja szkoły,wychowawcy klas i oczywiście absolwenci.Dyrektor szkoły Pan Ireneusz Romaszko w krótkim wystapieniu  pożegnał absolwentów gratulując im ukończenia szkoły i wręczył   najlepszym uczniom nagrody ksiązkowe wraz z pamiątkowymi dyplomami.

Po oficjalnej uroczystości klasy pozostały  na spotkanie ze swoimi wychowawcami .

przemówienie dyrektora szkoły

27.   

29 kwietnia  2005 r w kościele pw Św Józefa została odprawiona msza św. za  maturzystów.We mszy uczestniczyli maturzyści ,przedstawiciele dyrekcji szkoły oraz nauczyciele  uczący w danej klasie .

28.   

 5 maja 2005  odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi.Apel przygotowali uczniowie klas  IIb i IIa pod  kierunkiem nauczycieli biologii   Pani Urszuli Gawrońskiej i Pani Moniki Bednarz..

29.   

 

Dnia 1 czerwca 2005r. w Zespole Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

miało miejsce spotkanie młodzieży ze studentami Koła Naukowego Archeologii UMCS w Lublinie. Studenci przyjechali na zaproszenie nauczyciela historii tejże szkoły – Ireny Kusz,

która nawiązała kontakt z prezesem Koła, p. Łukaszem Mazurkiem dzięki uprzejmości pracownika Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lub., p. dr Aliny Misiury.

                     Temat spotkania brzmiał „Drużyna wojów Mieszka I i Bolesława Chrobrego”. Studenci przebrani w wykonane przez siebie zbroje oraz posługując się własnoręcznie zrobioną bronią, pokazali sztukę walk średniowiecznych rycerzy omawiając przy okazji jej arkana. Na zakończenie uczniowie mogli przymierzyć i zważyć w ręku kolczugę, spróbować walczyć mieczem czy przymierzyć hełm.

                     Podsumowując można stwierdzić, że uczniom i nauczycielom bardzo podobała się taka „żywa lekcja historii”.  Jej ślady na zawsze pozostaną w  szkolnej kronice oraz na stronach internetowych tomaszowskiego  Muzeum.

Irena Kusz

                 

Zdjęcia  z prawej:drużyna wojów Mieszka I i  Bolesława  Chrobrego podczas walk wręcz w sali gimnastycznej

 

                                                                                                                 

 

 

 

30.   

10 czerwca 2005 roku odbyła się uroczysta akademia  kończąca rok szkolny klas maturalnych.W akademii wzięli udział  absolwenci ,uczniowie klas promocyjnych  nauczyciele ,przedstawiciel rady rodziców i dyrekcja szkoły. Dyrektor szkoły Pan Ireneusz Romaszko w krótkim wystapieniu  pożegnał absolwentów gratulując im ukończenia szkoły i wręczył   najlepszym uczniom nagrody ksiązkowe wraz z pamiątkowymi dyplomami. Głos zabrali też przedstawiciele absolwentów  i rady rodziców.Po oficjalnej uroczystości klasy pozostały  na   ostatnie spotkanie ze swoimi wychowawcami.

foto z prawej:nagrodzeni  absolwenci

31.   


20 czerwca 2005 roku odbył się finał konkursu o życiu i działalności Macieja Rataja patrona naszej szkoły. W finale wzięły udział klasy I B, I C i I G, które zakwalifikowały się do niego z eliminacji przeprowadzonych wśród wszystkich klas pierwszych. Na konkurs składały się pytania dotyczące życia i działalności Macieja Rataja oraz wiadomości o szkole a także zadania sprawnościowe, w których obok uczniów startowali ich wychowawcy.
Po emocjonującej walce konkurs wygrała klasa I B przed I G i I C. Na zakończenie wicedyrektor szkoły  Marek Bednarczyk wręczył uczestnikom nagrody ufundowane przez opiekunkę sklepiku uczniowskiego Małgorzatę Cuch.
Konkurs przygotował  Krzysztof Pakuła przy pomocy  Doroty Ćwik,  Grażyny Senetra,  Marka Czubka i  Jarosława Korzenia. 

Na fotografii: laureaci konkursu /klasa IB/ z wychowawcą i organizatorami imprezy

32.   

Koniec strony

 

 

 

opracował

Marek Bednarczyk

 

 

powrót do początku

powrót do strony wychowawczej szkoły